Polskie Towarzystwo Ratownictwa Medycznego

22.04.2009

Zapraszamy do kolejnego wydania czaspisma Medicina Futura, który tym razem poświęcony jest nowoczesnej diagnostyce. Przypominamy, że prenumerata dwumiesięcznika jest bezpłatna, zaś patronat nad pismem sprawuje Polskie Towarzystwo Ratownictwa Medycznego.


21.04.2009

Po raz kolejny Federacja Polskich Towarzystw Medycznych i Towarzystwo Naukowe Warszawskie jest organizatorem


20.04.2009

Nawigacja przez satelitę pomoże ratować życie. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym wprowadzanego systemu nawigacji satelitarnej we wroclawskim pogotowiu oraz z krótkim wywiadem naszego prezesa
Artykuł dostępny jest na stronie The Times - Gazeta Wrocławska pod adresem:

http://luban.naszemiasto.pl/wydarzenia/988993.html/


19.04.2009

VI Studencka Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Oblicza medycyny ratunkowej" we Wrocławiu.
Więcej informacji nt. konferencji można uzyskać na stronie internetowej:

http://www.er.am.wroc.pl/


02.03.2009

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału III Studenckim Sympozjum Naukowym "Warszawskie Dni Nauki o Zdrowiu", które odbędzie się 13-14 marca 2009 r w Warszawie. Czynnie Polskie Towarzystwo Ratownictwa Medycznego będzie reprezentować Jolanta Lewandowicz z Krakowa, która przedstawi publikację pt. "Wsparcie psychologiczne w pracy ratowników medycznych". Wstęp bezpłatny.
Więcej informacji nt. sympozjum można uzyskać na stronie internetowej:

http://www.nowymedyk.to.pl/


27.02.2009

Polskie Towarzystwo Ratownictwa Medycznego objęło patronat nad dwumiesięcznikiem Medicina Futura. Wśród autorów tekstów znajdziecie znane osobistości ze świata medycyny, nauki i techniki, członków towarzystw naukowych oraz pracowników instytucji państwowych. Pismo dociera do ludzi, którzy mają coś do powiedzenia w sprawie nowoczesnych technologii rewolucjonizujących służbę zdrowia.


03.02.2009

3 lutego br. w Warszawie pod patronatem Polskiego Towarzysta Lekarskiego, Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Ratownictwa Medycznego oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Niepublicznych odbyła się trzecia edycja konferencji „IT w Służbie Zdrowia GigaCon” zorganizowana przez firmę Software-Konferencje. Konferencja poruszyla aktualne tematy dotyczące informatyzacji oraz nowoczesnych technologii wykorzystywanych w sektorze służby zdrowia. Mowa była zarówno o wykorzystywanych w chirurgii nowoczesnych technologiach, platformach do zarządzania wszystkimi zasobami w placówkach Służby Zdrowia, zarządzaniu dostępem do danych wrażliwych, jak i usługach medycznych dstępnych przez internet. W trakcie konferencji nasze Towarzystwo reprezentowali: Leszek Marzec, Tomasz Sopiński i Jarosław Kalenik, którego wystąpienie "System nawigacji satelitarnej w ratownictwie medycznym" wzbudziło spore zainteresowanie.


12.01.2009

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zostały wyprodukowane dla naszego Towarzystwa pinsy, będące doskonałą wizytówką naszej organizacji.


22.10.2008

Miło nam powiadomić wszystkich odwiedzających naszą stronę, że Polskie Towarzystwo Ratownictwa Medycznego nawiązało współpracę z profesjonalną hafciarnią. Hafciarnia naszywki.com.pl zaprojektowała i wykonała na podstawie przesłanego wzoru naszywki z naszym logo. Motywacją do podjęcia współpracy z firmą bardzo miła i profesjonalna obsługa klienta. Dodatkowo hafciarnia zaoferowała nam rabat w zamian za promocję ich działalności - umieściliśmy button. Firma w swojej ofercie ma naszywki z grafiką, naszywki tekstowe, koszulki, bluzy oraz wszywki żakardowe. Poniżej zdjęcie naszywki.


naszywka

W sklepie internetowym sklep.naszywki.com.pl w kategorii RATOWNICZE znajduje się kilka wzorów naszywek, którymi jako goście ratownictwo.info możecie być zainteresowani. Na naszą prośbę specjalnie dla Was po wpisaniu hasła "ratownictwo.info" 12% rabatu na wszystkie produkty z wymienionej kategorii.


06.06.2008

II Walne Zebranie Polskiego Towarzystwa Ratownictwa Medycznego. Szczegóły wkrótce.


30.05.2008


Pomostówki dla ratowników medycznych!

www.pulsmedycyny.com.pl


13.05.2008


Opiniowaliśmy projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu medycznych czynności ratunkowych, które mogą być podejmowane przez ratownika medycznego.

Projekt ministra (pobierz plik pdf - 190 KB)

Nasze stanowisko (pobierz plik pdf - 100 KB)


28.04.2008


Polskie Towarzystwo Ratownictwa Medycznego objęło patronat honorowy nad nowo powstającym kwartalnikiem Medicina Futura. Działy nowego pisma to: wywiady, prezentacje rozwiązań informatycznych, zapowiedzi nowości na rynku oraz ciekawych wydarzeń z dziedziny medycyny, testy rozwiązań, kulisy produkcji sprzętu medycznego, kącik managera, sprawozdania z konferencji oraz informacje o projektach wdrożonych w Polsce.

W ramach tworzenia pisma organizowane będą panele dyskusyjne dotyczące problematyki nowoczesnych technologii w zakresie ochrony zdrowia. Trwają starania o jego wpis do Index Copernicus Journal Master List.

Darmową prenumeratę czasopisma można zamówić na stronie: www.medicinafutura.pl


10.04.2008


Od maja w Koszalinie rozpoczyną się jedyne w Polsce szkolenia z zakresu uwalniania się z pojazdu po dachowaniu! Członkowie Towarzystwa mający uregulowane składki członkowskie płacą jedynie 50% kwoty oraz po zdaniu egzaminu otrzymują certyfikat wraz z punktami edukacyjnymi.

Kursy przeprowadzane są przez SymulMed pod patronatem naszego Towarzystwa.


12-14.03.2008


Byliśmy obecni na XXII edycji Międzynarodowego Salonu Medycznego SALMED w Poznaniu, uczestnicząc m.in. w Seminarium Naukowo-Szkoleniowym pt. "Symulacje w stanach zagrożenia życia".


25.02.2008


Objęliśmy honorowy patronat nad konferencją IT w Służbie Zdrowia GigaCon.

http://sluzbazdrowia.sdcenter.pl


16.11.2007


Opiniowaliśmy projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz sposobu oznakowania jednostek systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne, centrum powiadamiania ratunkowego, a także sposobu oznakowania i wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego.


10-12.08.2007


Zabezpieczaliśmy medycznie IX Europejski Festiwal Bliźniąt w Szczecinie oraz koncert zespołu The Calog.


29.03.2007

Kurs pierwszej pomocy na Politechnice Koszalińskiej.


Copyright 2008 © Polskie Towarzystwo Ratownictwa Medycznego